skip to Main Content

CleanRoom/O₂ Cleaning

ISO 7 Class 10000 standardına uygun “Temiz Oda” içerisinde oksijen hatlarında kullanılan ekipmanları temizlemekteyiz. En ufak kontaminasyonun bile büyük tehlikelere sebep olabileceği için büyük bir özenle ekipmanları kademeli olarak özel kimyasallar yardımı ile temizledikten sonra, montajı tamamlanan ve test edilen ürünü dış etkenlerden koruyacak şekilde paketlemekteyiz. İlk olarak kaba pisliği temizlenen ekipman “Ultrasonik” yıkama teknesinde bütün yağ, pas vb. kirlerden arınır, yıkama sonrası yüzeydeki kimyasallar makinede durulanır, bir sonraki adım da parça üzerindeki su kurutularak uzaklaştırılır ve “Blacklight” ışık ile yüzey üzerinde kontamine malzeme kontrolü yapılır. Montajı tamamlandıktan ve gerekli tüm testleri gerçekleştirilen ekipman tekrar “Blacklight” ışık ile kontrol edildikten sonra özel paketi ile kaplanarak dış ortam şartlarından izole edilir.

Saha Hizmetleri

Ekibimiz her sıkıntınızda, planı duruşlarınızda veya beklenmeyen duruşlarınızda tam teçhizat yanınızdadır. Beraber çalıştığımız expatlarımızla POX ve HPAL tesislerinde Proses optimizasyonu, Ekipman revizyonu ve SOP konularında yapıcı çözümler sunuyoruz. Sahanızda temsil ettiğimiz Mogas, Caldera ve Rexa ürünleri için bakım, montaj, kalibrasyon, kontrol ve danışmanlık istediğinizde her zaman yanınızdayız. Sahanızda Titanyum, Süper Duplex vb. Egzotik malzemeler için ekibimiz kaynak hizmeti vermektedir. Ekibimiz sahanızda oluşabilecek sıkıntıları pratik, hızlı ve güvenilir bir şekilde hallederek sizin en iyi çözüm ortağınız olacaktır.

Egzotik Kaynak ve Spool İmalatı

Şirketimizde Titanyum, Süper Duplex vb. egzotik malzemelerin kaynak tamiri ve kaynaklı imalatı kadromuzdaki sertifikalı kaynakçılar tarafından yapılmaktadır. Kaynak Mühendisimiz tarafından ASME/EN standartlarına göre hazırlanan Prosedürler, Kaynakçı sertifikaları ve Tahribatsız Test ve sonuçları ile tam kalite hizmet vermekteyiz. Atölyemize imalat için gelen her malzeme PMI cihazı ile kontrol edilerek gerekli kimyasal özelliklere sahip olup olmadığı tekrar tarafımızdan kontrol edilmektedir. Kaynak uygulaması yapılırken malzemenin yapısı, dayanımı ve ölçülerinde bir sorun olmaması için termal kamera ile malzeme ısı girdisi sürekli kontrol altında tutularak yapılmaktadır. İhtiyaç duyulan her türlü özel proje imalatını hem atölyemizde hem sahanızda gerçekleştirebilmekteyiz.

Yetkili Bakım ve Tamir Servisi

Atölyemiz de bulunan ekipman çeşitliliği ve kalitesi Mogas, Caldera ve Rexa firmaları tarafından onaylanmış olup aldığımız ARC (Authorized Repair Center) sertifikası ve kazanmış olduğumuz ödüller ile birlikte bu firmaların bakım ve tamir işlemlerini büyük bir özenle yapmaktayız. 0,001” gibi ufak bir toleransın bile önemli olduğu Mogas, Caldera vanaları ve Rexa Aktüatörleri ‘nin bakımlarını son derece dikkatli yapmakta ve yapılan bütün işlemler hakkında vanaların/aktüatörlerin resimleri ile detaylı bir şekilde hazırlanmış raporlar müşterilerimizi bilgilendirmekteyiz. Kalite standartlarımız gereği her ekipman atölyemize ilk girdiği andan itibaren resimlenir ve inceleme öncesi bütün kontrol adımları tamamlanır. Atölyemizde bakım-onarım faaliyetleri tamamlanan ekipmanlar sevk öncesinde özenle paketlenir ve müşterilerimize ulaştırılır.

Talaşlı İmalat, Kumlama ve Pres

Bakım-onarım faaliyetleri ve proje imalatı kapsamında gerekli olduğu hallerde Cam kumu kullanılarak malzeme yüzeyi temizlenir. Universal tornamızla teknik resim toleranslarında her türlü talaşlı işleme gerçekleştirilmektedir. firmamız bünyesinde Metrik (SI) veya Imperial (US) ölçülerine uygun el aletlerimiz ile en ufak detayı atlamayacak şekilde teknik çözümler sunulmaktadır. Ayrıca atölyemizde bulunan 120 Ton kapasiteli Hidrolik Pres ile malzemelerin preslenmesi, bükülmesi gibi faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Ekipman Testi

Şirketimiz ve ekibimiz, atölyemizde imal edilen veya sahada imal edilen, tamiri yapılan bütün ürünlerin kalitesine son derece dikkat etmektedir. Titanyum ve Super Duplex vb. Egzotik malzemelerin kaynak ve kaynak sonrası kontrolleri için gerekli bütün sertifikalara sahip olan ve konusunda uzman ekibimiz, ürünlerin herhangi bir şekilde kalite açısından zayıf bir şekilde bizden ayrılmasına izin vermemektedir. Ekibimiz tamiri ve bakımı tamamlanmış vanaların veya diğer ekipmanların tam sızdırmazlık kontrolü için Hidro-test, Azot Gaz testi ve/veya Hava testi uygulamaktadır. Ayrıca atölyemize gelen ürünler üzerinde birinci adımdan son adıma kadar kullanılan bütün ekipmanlar TURKAK akreditasyonlu kuruluşlar tarafından kalibrasyon kontrolü sağlanmaktadır.

Back To Top